EVA VOLFOVÁ Přišij, střihni, vypárej aneb Nitka a zatoulaný knoflíček

EVA VOLFOVÁ Přišij, střihni, vypárej aneb Nitka a zatoulaný knoflíček

SRDEČNĚ VÁS ZVEME NA SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ DOA2022 A VERNISÁŽ VÝSTAVY ILUSTRACÍ EVY VOLFOVÉ Přišij, střihni, vypárej aneb Nitka a zatoulaný knoflíček

v pátek 7. října 2022, od 18.00, VÝSTAVNÍ SÍŇ TISKÁRNY KARMÁŠEK, ČESKÉ BUDĚJOVICE

Eva Volfová
Tiskárna Karmášek: výstava Přišij, střihni, vypárej aneb Nitka a zatoulaný knoflíček (9. 10. — 30. 11. 2022)
Eva Volfová (1979) se narodila v Teplicích. V roce 2006 absolvovala VŠUP ateliér textilní tvorby. Během studia se zúčastnila stáže na Univerzitě v Ljubljani, Oddelek za tekstilstvo, stáže na AVU v ateliéru grafiky u Jiřího Lindovského a stáže v ateliéru ilustrace VŠUP u Juraje Horvátha. Její diplomová práce knížka Kočička z kávové pěny zahájila dlouhodobou spolupráci s nakladatelstvím Baobab, která přetrvává dodnes. V tomto nakladatelství dále vyšly knížky Z domu a zahrady, Rybička, Antonína, Fridolína a malá Mína. Přispěla do krabiček 12 nejmenších pohádek a 12 malých ukolébavek. V roce 2017 si doplnila výtvarnou pedagogickou kvalifikaci na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Eva Volfová působí jako výtvarnice, grafička, ilustrátorka, učitelka výtvarky, autorka edukačních programů, lektorka grafických technik, vytrvalá podporovatelka těch, kteří se chtějí naučit pracovat s jehlou a nití. Vyučuje výtvarnou výchovu v ZUŠ Sezimovo Ústí. Podílela se na scénografii edukačního programu Co je divadlo pro Divadlo Oskara Nedbala v Táboře. V roce 2020 získala tvůrčí stipendium Ministerstva kultury ČR a na projekt Nitka a linka stipendium CzechLit. Zúčastnila se sympozií a výstav EXPO Týn (2019, 2020 a 2021). Pravidelně vystavuje, účastní se přehlídek Baokolektivu. Její práce byly nominovány v soutěži Nejkrásnější česká kniha a Zlatá stuha, představeny na přehlídkách ilustrace doma i v zahraničí, oceňovány jsou i v Japonsku, kde jsou nyní součástí výstavy Stories Drawn in Thread. Dlouhodobě se věnuje podpoře pozapomenuté dovednosti vyšívání. Navrhuje šitíčka Na nitě je tužka krátká, která pomáhají dětem i dospělým v náročné cestě za vyšíváním. Svojí tvorbou navazuje na tradiční českou ilustraci, kterou však zpracovává ojedinělým způsobem — výšivkou, pro ni tak zcela charakteristickou. Klid a jemnost ilustrací rozvíjí hravým a invenčním přístupem, který vždy nabízí mnoho precizních detailů. Eva Volfová patří k výrazným ilustrátorkám současné generace. Aktuálně žije s rodinou na Táborsku a má čtyři děti. Její poslední kniha, kterou v roce 2022 vydalo nakladatelství Baobab, se jmenuje Nitka a zatoulaný knoflíček a je to již třetí kniha, kterou vydala ve spolupráci s Terezou Horváthovou, autorkou textu.

Poznejte tvorbu Evy Volfové. Letošní DOA2022 budou zahájeny vernisáží výstavy Evy Volfové: Přišij, střihni, vypárej aneb Nitka a zatoulaný knoflíček v galerijní síni Tiskárny Karmášek. V sobotu můžete navštívit Evu Volfovou v jejím ateliéru v Chotovinách. V neděli se s ní pak můžete opět setkat v Tiskárně Karmášek při komentované prohlídce výstavy nebo na workshopu.

více o autorce na jejím webu zde

 

V návaznosti na úpravu zákona o osobních (GDPR) se veškeré informacemi o subjektech vkládají do databáze na základě souhlasu daného subjektu a to zcela dobrovolně. Tyto informace jsou veřejně dostupné.

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb.