Dny otevřených ateliérů 2024 v Jihočeském kraji

Dny otevřených ateliérů 2024 v Jihočeském kraji

DNY OTEVŘENÝCH ATELIÉRŮ 2024 V JIHOČESKÉM KRAJI se uskuteční 11.-13. října 2024

Pouze jednou za rok (tentokrát 12.-13. října 2024) máte možnost navštívit některé z vybraných ateliérů a osobně se tak potkat s umělci, kteří žijí a tvoří v jižních Čechách. Poznejte práci výtvarníků, řemeslníků, designérů či architektů. Užijte si bohatý doprovodný program, workshopy a komentované prohlídky.

Slavnostní zahájení DOA a vernisáž výstavy proběhnou 11. října 2024 ve výstavní síni Tiskárny Karmášek v Č. Budějovicích.

Téma DOA pro rok 2024

Dny otevřených ateliérů se v letošním roce zaměří na tradiční přírodní materiály jako je např. hlína, dřevo nebo kámen. Projekt tematicky navazuje na kandidaturu Českých Budějovic na Evropské hlavní město kultury 2028 a jejich koncepci (perma)kultury a také na dlouholetou spolupráci s Alšovou jihočeskou galerií, která v letošním roce pořádá rozsáhlou mezinárodní výstavu s názvem belvedere na hluboké | let it grow again! Do této environmentální perspektivy vstupují DOA s tématem zaměřeným na vztah k půdě a k hmotě samotné. Akcentována bude práce s přírodními materiály, možnosti jejich využití a šetrného zpracování a vazby k tradičním řemeslům. Hlavní dramaturgická linie bude sledovat nejen práci s hmotou ve vztahu k současné odritualizované společnosti, ale také její protiklad, sounáležitost k půdě jako jednu z alternativ návratu k rituálům a magickému vnímání světa skrze umělecký artefakt.

Nedílnou součástí projektu bude i výstava Dominiky Kunzové a Marri Garrigue, které byly osloveny na základě staršího projektu, který vznikl během jejich rezidenčního pobytu na Islandu. Dominika Kunzová zde mimo jiné vytvořila za pomoci písků a hlín nasbíraných během islandské cesty krajinou své "Earth prints". Pro letošní výstavu by však měla vzniknout zcela nová série s názvem "The Name for Pressence", doplněná ve výstavních prostorách tiskárny Karmášek o zvukové dílo Marri Garrigue.

Informace pro účastníky / ateliéry: Přihláška - účastníci DOA2024

Jaký byl 16. ročník v roce 2023? Nahlédnětě do naší galerie!

 

V návaznosti na úpravu zákona o osobních (GDPR) se veškeré informacemi o subjektech vkládají do databáze na základě souhlasu daného subjektu a to zcela dobrovolně. Tyto informace jsou veřejně dostupné.

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb.