MĚSTSKÉ MUZEUM A GALERIE VODŇANY, KLUB VODŇANSKÝCH VÝTVARNÍKŮ

kontakt:

nám. Svobody 18/I, 389 01 Vodňany
Mgr. Jitka Velková
tel.: 383 382 057
e-mail: mag@vodnany.net
Karel Burda
tel.: 603 171 458
e-mail: karel.burda@tiscali.cz
www.muzeumvodnany.cz

GPS: 49.1480992N ,14.1765403E
Zobrazit na mapě

muzeum | galerie | Klub vodňanských výtvarníků | výběr prací z okruhu současných autorů Spolku sběratelů grafiky a ex libris | výtvarné dílny členů Klubu vodňanských výtvarníků – dřevořezba, fotografie, keramika, kresba, malba, modelína, textil |

Již více jak 25 let sdružuje Klub vodňanských výtvarníků desítky umělců, kteří se věnují výtvarnému a užitému umění nebo fotografii. V současnosti zde působí kolem dvacítky tvůrců aktivně se podílejících na uměleckém životě Vodňan a blízkého okolí. Klub sídlí v budově Městského muzea a galerie a je plně podporován jeho ředitelkou Jitkou Velkovou. Společné akce představují již letitou aktivitu klubu – ať jsou to již tradiční výtvarné dny s mezinárodní účastí, společné plenéry v Česku i zahraniční nebo společná práce v ateliéru. V posledních letech se KVV významným způsobem podílí svou účastí i na Dnech otevřených ateliérů, kdy členové prezentují svoji tvorbu zejména vodňanské veřejnosti. Vyvrcholením aktivit klubu, mezi které patří také individuální či společné výstavy, je pak již tradiční výstava členů klubu a jejich hostů v Městském muzeu a galerii Vodňany.

V sobotu od 13:00 do 17:00 řemeslné a výtvarné dílny Klubu vodňanských výtvarníků (dřevořezba, fotografie, keramika, kresba, malba, textil aj.)

V neděli od 13:00 do 17:00 volný vstup do městské galerie – výstava Současná grafika z okruhu autorů Spolku sběratelů a přátel exlibris , od 15:00 hodin koncert PřistiŽENY S HUDBOU A SLOVEM, účinkují: Lenka Ebelová – klavír, Jaroslava Tajanovská - hoboj, Lenka Šestáková - slovo, zazní: C. Saint-Saëns, B. Britten, J. Sibelius, J. Turina, B. Martinů a další.

 

V návaznosti na úpravu zákona o osobních (GDPR) se veškeré informacemi o subjektech vkládají do databáze na základě souhlasu daného subjektu a to zcela dobrovolně. Tyto informace jsou veřejně dostupné.

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb.