Dny otevřených ateliérů 2022 v Jihočeském kraji

Dny otevřených ateliérů 2022 v Jihočeském kraji

DNY OTEVŘENÝCH ATELIÉRŮ 2022 V JIHOČESKÉM KRAJI

Pouze jednou za rok máte možnost navštívit některý z vybraných ateliérů a osobně se tak potkat s umělci, kteří žijí a tvoří v jižních Čechách. Poznejte práci výtvarníků, řemeslníků, designérů či architektů. Užijte si bohatý doprovodný program, workshopy a komentované prohlídky. Navštivte DesignMarket – setkání s tvůrci a autory, kteří pravidelně v unikátních prostorách Tiskárny Karmášek  představují originální šperky, oblečení, módní doplňky a další umělecké práce.

15. ročník Dnů otevřených ateliérů 7.—9. října 2022 jsme letos zaměřili tematicky na knihu. Zahájíme jej opět ve výstavní síni Tiskárny Karmášek v Českých Budějovicích, tentokrát výstavou ilustrací z nové knihy Evy Volfové Přišij, střihni, vypárej aneb Nitka a zatoulaný knoflíček, kterou vytvořila společně s Terezou Horváthovou. Neznamená to však, že přijdete o své oblíbené výtvarníky, designery nebo řemeslníky. I ti letos otevírají opět své ateliéry a dílny a těší se na vás. Rádi bychom vám představili blíže právě ty, kteří se knize věnují. Ilustrátory, knihvazače, tvůrce exlibris… I oblíbený designmarket bude letos trochu jiný. Nazvali jsme jej designBOOKmarket a potkáte zde malá česká nakladatelství společně s několika jihočeskými výtvarníky a designery. Nebude chybět ani diskuzní fórum, zaměřené na téma Vnímat knihu.

PROGRAM DOA2022

15. ročník Dnů otevřených ateliérů proběhne 7.– 9. října 2022

Srdečně vás zveme na slavnostní zahájení DOA2022 a vernisáž výstavy ilustrací Evy Volfové Přišij, střihni, vypárej aneb Nitka a zatoulaný knoflíček, ketré se uskuteční v pátek 7. října 2022 od 18.00 hodin ve Výstavní síni Tiskárny Karmášek v Českých Budějovicích a do ateliérů, které otevřou o víkendu 8.–9. října 2022 (seznam naleznete zde).

Katalog DOA2022 ke stažení zde

DOPROVODNÝ PROGRAM

Diskuzní fórum

V pátek 7. října 2022 se od 10.00 do 15.00 uskuteční diskuzní fórum na téma Vnímat knihu ve Výstavní síni Tiskárny Karmášek, České Budějovice.

od 10.00 do 12.00 Knihy pro děti (Tereza Horváthová, nakladatelství BAOBAB); od 13.00 do 15.00 EX Libris (Květoslava Cempírková), Malí nakladatelé z jižních Čech (Štěpán Ondřich / Edice B, Jan Cempírek / PikadorBOOKS)

DesignBOOKmarket

V neděli 9. října 2022 navštivte od 13.00 do 17.00, designBOOKmarket, nádvoří Tiskárny Karmášek, České Budějovice

13:00 zahájení designBOOKmarketu (VULPES VULPES, OLI DIVIŠOVÁ, ESSE SHOP GALLERY SPACE, MARTIN VALNOHA/KUP.CUP, FLEMA STUDIO, PILDOVA HROUDA, TULULUM, JOUJOU, HANČ LITVANOVÁ, NATURE IN DROP, EVA VOLFOVÁ, UMA UMA PETRA KLVÁČKOVÁ, PIKADORBOOKS, LENKA PUŽMANOVÁ, SUPŠ SV. ANEŽKY ČESKÉ V ČESKÉM KRUMLOVĚ, BAOBAB, XAOXAO... DJ MUSHROOM, KAVÁRNA A LABUŽNISTVÍ MATICE)

14:00 komentovaná prohlídka výstavy s kurátorem Štěpánem Ondřichem a autorkou Evou Volfovou; 14:30 výtvarný workshop s Evou Volfovou přímo ve výstavě

16:00 komentovaná prohlídka tiskárny s Jaroslavem Karmáškem ml.

Záštitu převzal náměstek hejtmana Jihočeského kraje Pavel Hroch, pořadatel: Odbor kultury a památkové péče, Krajský úřad Jihočeského kraje ve spolupráci s Alšovou jihočeskou galerií.

 

DOA v jižních Čechách navazují na projekt přeshraniční kulturní spolupráce z roku 2007, jehož myšlenka nadále pokračuje i v rámci partnerských krajů Vysočina, Jihomoravského kraje a spolkové země Dolní Rakousko.

DOA2022

Jihomoravský kraj 24.–25. září

Kraj Vysočina 1.–2. října

Jihočeský kraj 7.–9. října

Dolní Rakousko 15.–16. října

Dny otevřených ateliérů 2022 v Jihočeském kraji
Dny otevřených ateliérů 2022 v Jihočeském kraji
 

V návaznosti na úpravu zákona o osobních (GDPR) se veškeré informacemi o subjektech vkládají do databáze na základě souhlasu daného subjektu a to zcela dobrovolně. Tyto informace jsou veřejně dostupné.

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb.