ZDENĚK CHMELAŘ

kontakt:

Přísečná, 381 01 Český Krumlov
MgA. Zdeněk Chmelař
tel.: 608 468 812
e-mail: chmelarsochar@gmail.com
www.facebook.com/Chmelař-sochař-1675796876054561/

GPS: 48.8352156N ,14.3451975E
Zobrazit na mapě

ateliér | plastiky | reliéfy |

Zdeněk Chmelař pochází z Českého Krumlova. Absolvoval na Uměleckoprůmyslové škole sv. Anežky České v Českém Krumlově v kamenosochařském ateliéru profesora Stanislava Zadražila. Poté pokračoval studiem na Akademii výtvarných umění v Praze (v sochařském ateliéru profesora Karla Nepraše), kterou ukončil v roce 2000. Hned po studiích odešel do Německa, kde spolupracoval s akademickým sochařem Janem Koblasou, rodákem z jižních Čech, působícím tou dobou v Hamburku. Společně s ním se účastnil řady sochařských sympozií a výstav. Během těchto let vytvořil několik plastik, které své místo našly ve veřejném prostoru ve Schleswigu, Hamburgu a Kielu. Věnoval se také tvorbě paleontologických replik.

Po svém návratu zpět do jižních Čech pokračuje opět ve volné tvorbě a zaměřuje se na figurální sochařství. Účastní se sochařských sympozií a společných výstav. Jeho plastiky můžeme najít například v Praze, Českém Krumlově, Českých Budějovicích, v okolí tvrze Žumberk nebo v divadle Continuo v Malovicích. Pro svou tvorbu používá klasické materiály, jako je dřevo (i subfosilní), kámen, železo a cín. Inspiruje se přírodou a pohanským dávnověkem. V roce 2013 vystavoval v Alšově jihočeské galerii, o pět let později pak společně s Tomislavem Lauxem v Regionálním muzeu v Českém Krumlově. Spolupracuje také se zoologickými zahradami, pro které vytváří nebo rekonstruuje řadu paleontologických nálezů.

 

V návaznosti na úpravu zákona o osobních (GDPR) se veškeré informacemi o subjektech vkládají do databáze na základě souhlasu daného subjektu a to zcela dobrovolně. Tyto informace jsou veřejně dostupné.

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb.