UMA UMA –GALERIE A UMĚLECKÝ ATELIÉR S RETRO KAVÁRNOU

kontakt:

Žižkovo náměstí, 390 01 Tábor
Petra Klváčková
tel.: 602 733 094
e-mail: galerieumauma@gmail.com
Petra Klváčková
www.facebook.com/designcafeumauma/

GPS: 49.4137767N ,14.6592439E
Zobrazit na mapě

galerie – malba, kresba, objekty | ateliér – šperky UMA design, výroba placek, upcyklace | retrokavárna |

Víte co je UMA UMA? Je to kavárna, galerie a obchod sídlící v jednom krásném domě v historickém centru Tábora. Petra Klváčková zde vede multifunkční – kulturně společenský prostor, který založil spolek nadšenců A. N. Y. – Art Needs You na základě jejího dávného konceptu nazvaného Ani Ani. „Prolínat se zde mělo umění (ale neměla to být ani galerie, ani divadlo, ani hudební klub, ani kino), s osvěžovnou (ale neměla to být ani kavárna, ani čajovna, ani bar), s prostorem pro tvorbu (taková ani dílna, ani ateliér, ani zkušebna) a s obchodem autorských a retro věcí,“ přibližuje obsah svého konceptu Petra Klváčková. A právě všechna uvedená ani na tomto místě naleznete. Můžete si dát kávu, prohlédnout výstavu, zakoupit autorské šperky od V. Y. P. Design, Umanuté, Design Empathy, Intimity, Optimistky, grafiky od Tomatoart, obrazy anebo retro a vintage doplňky. Pravidelně zde pořádají pokojové koncerty, pokojová divadla, workshopy a přednášky. Pustí vám hudbu z vinylových desek a nabídnou zajímavé časopisy ke čtení. K dispozici je i psací stroj, na kterém si můžete napsat dopis nebo třeba báseň.

„Tvorba čehokoliv je mojí spontánní a vnitřní potřebou a přirozeným způsobem sebevyjádření“, říká o sobě Petra Klváčková. „Maluji spíše nárazově. Hodně času mi zabírá UMA UMA a výroba šperků. Nesnáším konzum a přebytek. Proto ráda recykluji. Snažím se věci znovu upotřebit a najít jim novou funkci. Baví mě zkoumat různé materiály, jejich využití a znovuvyužití, když už jsou odpadem… třeba rozbitý talíř.“ To vše se odráží jak v interiéru Uma Uma, tak také v její tvorbě šperků. V malbě ji inspiruje příroda, lidi a mezilidské vztahy, emoce, vzpomínky a sny. Čerpá ze svých pocitů a podvědomí.

 

V návaznosti na úpravu zákona o osobních (GDPR) se veškeré informacemi o subjektech vkládají do databáze na základě souhlasu daného subjektu a to zcela dobrovolně. Tyto informace jsou veřejně dostupné.

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb.