TOMÁŠ HAVLÍK

kontakt:

Petrův Dvůr 93, 384 11 Netolice
tel.: 724 218 108
e-mail: tomu.domu@seznam.cz
havliksochy.cz/

GPS: 49.0517039N ,14.1827367E
Zobrazit na mapě

ateliér | sochařství | malba | grafika | restaurování | projekce realizovaných projektů | BOOK: ukázka ilustrací vlastních veršů technikou linorytu

Tomáš Havlík žije a pracuje v Petrově Dvoře u Netolic. Absolvoval Střední uměleckoprůmyslovou školu sv. Anežky České v Českém Krumlově — obor kamenosochařství. Poté nastoupil na Střední uměleckoprůmyslovou a vyšší odbornou školu v Praze — obor tvarování dřeva a řezbářství, odkud po roce studií přešel na Akademii výtvarných umění v Praze, do ateliéru prof. Jindřicha Zeithammla, kterou absolvoval v roce 2012. Pravidelně se účastní sympozií a vystavuje doma i v zahraničí. Například na Velvyslanectví České republiky v Pekingu (2016), v galerii Pod radnicí v Praze (2015), ve Visio Art Gallery Plzeň (2015) nebo v galerii Sklepní scéna Brno (2014). Účastnil se Tschechisch-Österreichisches Künstlersymposium (2013), Sochařského sympozia Botanika Organika v Unhošti (2012) a společných výstav Diplomanti AVU — společná výstava diplomantů pražské Akademie ve Veletržním paláci NG Praha (2012), společné výstavy posluchačů RŠ AVU v Žirovnici s názvem MINOTAUŘI (2009) nebo výstavy u příležitosti Českého předsednictví EU (2009). Je také autorem části pomníku Josefa Lady v Hrusicích (Chlapec s káčou, 2010). Tomáš Havlík se ve své sochařské tvorbě inspiruje tématem času. Jeho plynutí vnímá jako dotyk prostoru a hmoty, jako proces pozvolných a zpomalených destrukcí nebo jako stadium konečného rozpadu. Intenzivně pracuje s kvalitou a strukturou materiálu. V současné době se kromě sochařské práce věnuje také malbě, volné grafice a působí jako restaurátor. V jižních Čechách, především v okolí Netolic, nalezneme několik objektů, které restauroval (sousoší sv. Jana Nepomuckého v Netolicích, křížek U Petrova Dvoru, křížek ve Lhenicích, kaplička v Bělči nebo památník Petra Chelčického v Chelčicích). Z posledních realizací uveďme například vodní prvek na náměstí v Batelově nebo restaurování sgrafit na Staré radnici v Prachaticích. Rád vytváří návrhy dřevěných hraček pro nejmenší děti.

 

V návaznosti na úpravu zákona o osobních (GDPR) se veškeré informacemi o subjektech vkládají do databáze na základě souhlasu daného subjektu a to zcela dobrovolně. Tyto informace jsou veřejně dostupné.

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb.