MĚSTSKÁ GALERIE TÝN NAD VLTAVOU

kontakt:

Náměstí Míru 37, 375 01 Týn nad Vltavou
MgA. Petra Svoboda Herotová, MgA. Martina Adler
tel.: 777 470 801
e-mail: galerie@kultura.tnv.cz
galerietnv.cz/

GPS: 49.2236919N ,14.4216658E
Zobrazit na mapě

galerie & současné umění & dílna

Komiksová dílna ( sobota od 13.00 do 17.00)

Každá postavička má svůj příběh. Pojďme ho společně objevit. Vymyslíme, nakreslíme, vystříháme a nalepíme krátký příběh k maňáskovi, kterého si u nás vyrobíte.

Časová náročnost 30-60 minut

Současným sídlem městské galerie v Týně nad Vltavou je historický dům U Zlatého slunce. Městská galerie sem byla přestěhována z původního sídla v domě čp. 25 v roce 2007. Vltavotýnskou galerii založilo v 90. letech 20. století město společně s galeristkou Marií Hanušovou. V současné době spadá galerie pod Městské centrum kultury a vzdělávání. Jako kurátorka zde působí Petra Svoboda Herotová, od poloviny roku 2022 společně s Martinou Adler. Součástí nabídky galerie jsou doprovodné programy. Nejfrekventovanější je páteční výtvarná dílna, tzv. výtvarná kuchyňka, dále sympozia, dílny pro školy či kolektivy a letní pětidenní dílna. Speciálním bonusem je projekt Vlasta, ručně háčkovaný model lidského těla nabízející různé formy interakce. V galerii si můžete také prohlédnout či zakoupit umělecké publikace, katalogy, plakáty či autorské výrobky.

 

V návaznosti na úpravu zákona o osobních (GDPR) se veškeré informacemi o subjektech vkládají do databáze na základě souhlasu daného subjektu a to zcela dobrovolně. Tyto informace jsou veřejně dostupné.

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb.