LUCIE SVOBODA MIČÍKOVÁ A PATRIK SVOBODA / OKRAJE

kontakt:

Žižkova 250, 390 01 Tábor
Mgr. Art Lucie Svoboda Mičíková
tel.: 608 248 183
e-mail: ahoj@okraje.com
www.okraje.com/
Facebook / Instagram

GPS: 49.4143403N ,14.6609481E
Zobrazit na mapě

Okraje – prostor pro umění a design & galerie současného umění & showroom& knihovna & meeting point a ateliér& kurzy pro veřejnost, děti i dospělé.

Nový prostor pro umění a design Okraje se nachází v historickém centru Tábora v Žižkově ulici. Vybudovala ho umělkyně Lucie Svoboda Mičíková společně se svým manželem, grafickým designérem a knižním grafikem Patrikem Svobodou. Tento kreativní prostor, který se již od svého počátku velmi intenzivně podílí na kulturním a komunitním životě v Táboře, otevřeli společně v létě v roce 2022. Koncepčně jej složili ze tří částí: nejprve vstoupíte do galerie, poté do prostoru, který slouží jako showroom, knihovna a místo pro setkávání v jednom. V nejzazší části přízemí domu ze 30. let 20. století pak naleznete ateliér, kde manželé Svobodovi pořádají výtvarné kurzy pro děti i dospělé. Dramaturgii výstav pro galerii a showroom vytvářejí také společně. Vybírají osobnosti, které je samotné zajímají a jejichž tvorbu chtějí představit veřejnosti blíže. V současné době se zaměřují především na tvorbu českých a slovenských umělkyň a umělců (Anny Ročňové, Kristíny Bukovčákové, Kateřiny Ondruškové,Martina Matouška, Tomáše Absolona a dalších). V budoucnu plánují i výstavy zahraničních tvůrců. K výstavám vždy připraví i doprovodný program nebo přednášku. Úzce také spolupracují i s Divadlem Oskara Nedbala v Táboře. Lucie Svoboda Mičíková se narodila v Táboře, kam se opět po delší době společně s rodinou vrátila. Studovala na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě obor intermédia a multimédia v ateliéru doc. Ilony Németh. Absolvovala několik zahraničních rezidencí (MuseumsQuartier, Vídeň) a účastnila se řady sólových a skupinových výstav (ChertLüdde v Berlíně, Galerie Schloss Wiespach v Halleinu). Je finalistkou Ceny kritiky pro mladou malbu v roce 2016, Ceny Oskára Čepana v roce 2018 (cena pro mladé umělce na Slovensku) a laureátkou Ceny Jindřicha Chalupeckého v roce 2021 jako členka skupiny Björnsonova. Věnuje se malbě, koláži a prostorovým instalacím. S jejími pracemi se můžete setkat na výstavách v České republice, v Německu, Rakousku nebo na Slovensku. Patrik Svoboda pochází z Prahy a v současné době působí jako art director a grafický designér. Spolupracoval s předními uměleckými institucemi jako je Galerie Rudolfinum, Národní galerie nebo aukčními domy European Arts a Adolf Loose Apartment and Gallery. V roce 2019 se spolupodílel na grafické prezentaci české expozice na Bienále umění v Benátkách. Graficky upravil například podobu těchto knih: Vojtěch Preissig: Malíř, Grafik, Hrdina; Martin Krajc: Immersion; Metropea: příběhy umění v metru; Jan Gemrot: Observace, Hrdinové 2; Stanislav Kolíbal: Nejisté, bývalé, tušené; Martin Matoušek: Průhledy.

 

V návaznosti na úpravu zákona o osobních (GDPR) se veškeré informacemi o subjektech vkládají do databáze na základě souhlasu daného subjektu a to zcela dobrovolně. Tyto informace jsou veřejně dostupné.

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb.