JOU JOU

JOU JOU

kontakt:

Mgr. Jana Nachlingerová
tel.: 723 924 544
e-mail: nachjan@centrum.cz
www.fler.cz/jou-jou

kresba | malba | ilustrace dětských knížek | autorské didaktické pomůcky | pexesa | výroba dřevěných hraček |

Jana Nachlingerová se narodila a vyrůstala v Prachaticích. Pochází z řezbářské rodiny, už její pradědeček Josef Jungbauer provozoval řezbářskou dílnu na pošumavské samotě nedaleko Nebahov. A řemeslo se doma předávalo po generace z otce na syna (dílna v současné době funguje pod vedením jejího otce Jiřího Nachlingera, řemeslu se věnuje i starší bratr Jiří). Vystudovala SUPŠ sv. Anežky České v Českém Krumlově obor scénografie a Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy. „Zajímala jsem se vždy o knížky pro děti a bavila mne práce s dětmi na ZUŠ. V otcově dílně jsem s bratrem začínala realizovat své první projekty: dětské dřevěné stavebnice. Těm se věnuji dodnes. Oblíbená jsou také ručně malovaná dřevěná zvířátka jednoduchých tvarů. Vymýšlím ilustrované didaktické pomůcky, hry pro děti a ilustruji knihy,“ představuje svou tvorbu mladá výtvarnice. Její dřevěné hračky slaví úspěch doma i v zahraničí.

V roce 2016 byly její ilustrace ke knize Kuchyně. Dětem vstup povolen nominovány na prestižní cenu Zlatá stuha. Její druhá kniha s názvem To je moje vznikla ve spolupráci s Rosou Mitnik. Říká o ní, že: „Je to vlastně takový interaktivní deník malého človíčka, do kterého si mohou rodiče s dětmi zapisovat vše, co považují v prvních letech jeho života za podstatné.“ K pamětní knížce postupem času přibyl kartónový kufřík na vzpomínky s autorským potiskem a další produkty pro nejmenší děti. V současné době žije a tvoří v Českých Budějovicích.

 

V návaznosti na úpravu zákona o osobních (GDPR) se veškeré informacemi o subjektech vkládají do databáze na základě souhlasu daného subjektu a to zcela dobrovolně. Tyto informace jsou veřejně dostupné.

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb.