FOTO MIDA / MICHAL TŮMA / DANA TŮMOVÁ VITÁSKOVÁ

kontakt:

Návštěvu ateliéru je nutno předem telefonicky rezervovat.
58, 370 01 Benešov nad Černou
tel.: 607 811 162
e-mail: fotomida@fotomida.cz
www.fotomida.cz

GPS: 48.7279083N ,14.6260544E
Zobrazit na mapě

fotografické publikace | fotografování | realizace fotografických výstav | výstava FOTOMIDA v kavárně Café Au Chat Noir | obrazové publikace o výtvarném umění a výtvarné fotografii

Michal Tůma pochází z Českých Budějovic, kde se 2. března 1947 narodil. Ke kultuře a umění měl blízko už od dětství. Otec, který byl profesionální fotograf, zemřel, když byl Michal Tůma malý. Později se jeho nevlastním otcem stal Joan Brehms (divadelní scénograf a architekt, autor původní koncepce otáčivého divadla v zámeckém parku v Českém Krumlově). Studoval na Střední odborné polygrafické škole v Praze. V té době začal fotografovat. Měl rád hudbu, filmy a divadlo. Po absolvování byl zaměstnán do roku 1974 v Jihočeských tiskárnách a poté v reprografickém studiu. Od roku 1981 pracoval jako fotograf propagačního oddělení Domu kultury ROH (Dům kultury Metropol) v Českých Budějovicích. Vlastní fotografické studio a vydavatelství FOTO MIDA založil v roce 1990.

Michal Tůma je autorem řady fotografických cyklů různorodého zaměření. Věnuje se figurální a krajinářské fotografii. Od roku 1978 fotografoval pro účely expedic UNESCO na Sahaře v Libyi a Alžírsku. Vystavuje doma i v zahraničí. Rozsáhlý knižní výbor z jeho fotografické tvorby z let 1965–2010 byl publikován v roce 2014 v rozsáhlé knize pod titulem Michal Tůma fotografie/monografie. Jeho díla jsou zastoupena ve fotografických sbírkách doma i v zahraničí.

 

V návaznosti na úpravu zákona o osobních (GDPR) se veškeré informacemi o subjektech vkládají do databáze na základě souhlasu daného subjektu a to zcela dobrovolně. Tyto informace jsou veřejně dostupné.

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb.