EVA VOLFOVÁ

kontakt:

Táborská 91, 391 37 Chotoviny
e-mail: eva@evavolfova.cz
www.evavolfova.cz

GPS: 49.4744031N ,14.6754831E
Zobrazit na mapě

ateliér | velkoformátové výšivky krajin | abstraktní sítotiskové kompozice na papíře | atlas struktur strojových výšivek | příběh o Nitce |

Eva Volfová (1979) se narodila v Teplicích. V roce 2006 absolvovala VŠUP ateliér textilní tvorby. Během studia se zúčastnila stáže na Univerzitě v Ljubljani, oddelek za tekstilstvo, stáže na AVU v ateliéru grafiky a stáže v ateliéru ilustrace VŠUP u Juraje Horvátha. Její diplomová práce knížka Kočička z kávové pěny zahájila dlouhodobou spolupráci s nakladatelstvím Baobab, se kterým pracuje dodnes. V roce 2017 si doplnila výtvarnou pedagogickou kvalifikaci na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Mimo umělecké a kulturní aktivity se dlouhodobě zabývá pedagogickou činností v oblasti výtvarné edukace, v níž dále rozvíjí práci s papírem a grafickými technikami.

Dlouhodobě se věnuje projektu Nad nit nic, který rozvíjí tvůrčí práci s nití. Eva Volfová se věnuje převážně kombinovaným technikám, textilní koláži, kresbě a tištěné grafice. Svojí tvorbou navazuje na tradiční českou ilustraci, kterou však zpracovává ojedinělým způsobem – výšivkou, pro ni tak zcela charakteristickou. Klid a jemnost ilustrací rozvíjí hravým a invenčním přístupem, který vždy nabízí mnoho precizních detailů. Za své ilustrace již získala několik ocenění, např. dvě třetí místa v soutěži Nejkrásnější česká kniha (Kočička z kávové pěny, autorská kniha, spolupráce s Terezou Horváthovou, Baobab 2006; Šípková Růženka. 12 nejmenších pohádek, Baobab 2011). Eva Volfová patří k výrazným ilustrátorkám současné generace. Aktuálně žije s rodinou na Táborsku a má čtyři děti. Její poslední kniha, kterou v roce 2019 vydalo nakladatelství Baobab, se jmenuje Fridolína, Antonína a malá Mína.

 

V návaznosti na úpravu zákona o osobních (GDPR) se veškeré informacemi o subjektech vkládají do databáze na základě souhlasu daného subjektu a to zcela dobrovolně. Tyto informace jsou veřejně dostupné.

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb.