DŮM ŠTĚPÁNKA NETOLICKÉHO

DŮM ŠTĚPÁNKA NETOLICKÉHO

kontakt:

Masarykovo náměstí 89, 379 01 Třeboň
Jana Vítková
tel.: 725 117 840
e-mail: jana.vitkova@mesto-trebon.cz
www.dumstepankanetolickeho.cz

GPS: 49.0041103N ,14.7705531E
Zobrazit na mapě

galerie & stálá expozice rybníkářství & architektura & výstavy & edukace & komentované prohlídky & Artshop &

v sobotu v 10.00 a v 15.00 kometovaná prohlídka stálé expozice Rybníkářství, "Žijí v rybníce kapři?" edukační program pro děti

v neděli od 13.00 do 15.00 výtvarná dílna pro děti "Kapr nejen na talíři“ (kombinovaná technika, textil a kresba). Udělejte si na program u nás rezervaci!

První rybníky založil na Třeboňsku na přelomu 15. a 16. století slavný rybníkář a fišmistr Josef Štěpánek Netolický, který působil ve službách jihočeského rodu Rožmberků. Horusický rybník, Opatovický rybník, Velký Tisý a rybník Kaňov – velká vodní díla, která obdivujeme dodnes. Sňatkem s dcerou třeboňského písaře získal na dnešním Masarykově náměstí dům čp. 89. Ten bezesporu patří pro velké množství cenných renesančních architektonických prvků, nástěnných maleb a původní urbanistickou dispozici k nejlépe zachovaným renesančním domům v Třeboni. V roce 2015 prošel tento dům kompletní rekonstrukcí a bylo zde vytvořeno Centrum Třeboňského rybníkářského dědictví se stálou interaktivní expozicí, věnovanou osobnosti Štěpánka Netolického a rybníkářství. Vystaveny jsou zde nejstarší archivní dokumenty, originály velkoplošných map a historické rybářské náčiní.

 

V návaznosti na úpravu zákona o osobních (GDPR) se veškeré informacemi o subjektech vkládají do databáze na základě souhlasu daného subjektu a to zcela dobrovolně. Tyto informace jsou veřejně dostupné.

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb.