NATURE IN DROP

kontakt:

Sídliště Plešivec 364, 381 01 Český Krumlov
Mgr. Olga Vondráková, Ph.D.
tel.: 773 953 615
e-mail: nature-in-drop@seznam.cz
www.fler.cz/nature-in-drop

GPS: 48.8003425N ,14.3092508E
Zobrazit na mapě

| ateliér | přírodniny pokovené metodou galvanoplastiky | výroba pokoveného šperku | workshop |

Olga Vondráková, která vytváří pod značkou Nature in Drop šperky z přírodnin, je původem z Ruska. Narodila se na Urale, ve městě Orenburg. Vystudovala biologii a ekologii. Působila na Ruské akademii věd (Institut stepi), kde svůj výzkum zaměřila na lišejníky jako indikátory znečištění přírody. Získala vědecký grant a tématu lišejníků se odjela věnovat do Českých Budějovic, kde se později usadila natrvalo. Vědecký výzkum však po čase opustila a své znalosti zúročila při tvorbě originálních šperků. Dnes žije a tvoří v Českém Krumlově.

Olga Vondráková vyrábí šperky za pomoci unikátních elektrochemických procesů nazývaných galvanoplastika (electroforming) a galvanostegie (electroplating). Galvanoplastika byla objevena německým fyzikem, působícím v carském Rusku, M. H. Jakobim v roce 1838. Olga Vondráková techniku ruských mistrů a řemeslníků pečlivě nastudovala a svými odbornými znalostmi ještě vylepšila. Nejprve se věnovala poměďování. V současné době umí šperky i postříbřit a pozlatit. K výslednému dozdobení používá přírodní minerály. Ráda schraňuje přírodniny, které si přivezla z cest do nejrůznějších koutů světa nebo našla na procházce lesem. Nejprve z nich vybírá exemplář vhodný pro budoucí šperk. S prací pak pokračuje v laboratoři, kde se z modrého elektrolytu narodí měď. Pokovené kusy budoucích šperků opracovává bruskou, leštičkou a pájkou za pomoci cínu spojuje s korálky mezi sebou, doladí barvami nebo pomocí ohně vytvoří i piropatinu.

 

V návaznosti na úpravu zákona o osobních (GDPR) se veškeré informacemi o subjektech vkládají do databáze na základě souhlasu daného subjektu a to zcela dobrovolně. Tyto informace jsou veřejně dostupné.

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb.