TOMÁŠ PITLÍK

kontakt:

Plechamr 444, 391 65 Bechyně
tel.: 608 245 362
e-mail: tomas.pitlik@seznam.cz

GPS: 49.2968736N ,14.4636708E
Zobrazit na mapě

ateliér | stavba uměleckých motocyklů | malba | sochy |

Od počáteční tvorby zastoupené především akvarely a perokresbami se zájem Tomáše Pitlíka postupně přesouvá k malbě, k vytváření reliéfních a klasických objektů z kovu a kamene a ke stavbám uměleckých motocyklů (tzv. custombikebuildingu). Také je považován za autora nových, dosud neaplikovaných technik v malbě. Pro část jeho sochařské tvorby je typické užití historické motocyklové techniky jako nedílné součásti objektů. Od roku 2002 členem táborské umělecké skupiny M.E.N.

Tomáš Pitlík realizoval nebo se účastnil více než devadesáti samostatných a skupinových výstav, je devítinásobným vítězem a držitelem několika dalších ocenění z mezinárodních přehlídek custombikebuildingu. Jeho motocyklová stavba "Kettenrad " byla v roce 2016 zařazena do TOP 10 AMD World Championship. „Stavby konstrukčně a designově neobvykle řešených motocyklů jsou pro mě v současné době hlavní prioritou. V minulém roce jsem dokončil nový, plně funkční exponát TnorF pro účast na světovém mistrovství v Kolíně nad Rýnem, na kterém jsem spolupracoval např. s vltavotýnským výtvarníkem Ladislavem Hodným. S tímto modelem jsem získal titul Best of Bohemian Custom Bike,“ vypráví zasvěceně Tomáš Pitlík.

 

V návaznosti na úpravu zákona o osobních (GDPR) se veškeré informacemi o subjektech vkládají do databáze na základě souhlasu daného subjektu a to zcela dobrovolně. Tyto informace jsou veřejně dostupné.

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb.