DREAMHANDMADE

DREAMHANDMADE

kontakt:

Vilová čtvrť 506, 373 33 Nové Hrady
Bc. Andrea Novák Vachová
tel.: 721 123 999
e-mail: dreamhandmade@gmail.com
dreamhandmade.eu/
Facebook / Instagram

GPS: 48.7874236N ,14.7913864E
Zobrazit na mapě

šperk | historická technika chainmaille | kroužkování |

Historická technika kroužkování, nazývaná též chainmaille nebo chainmaile, je známá již od starověku, kdy byla pravděpodobně vynalezena Kelty. Nejčastěji se s jejím využitím setkáváme při výrobě kovové zbroje.

U nás se kroužkování pod značkou Dream handmade věnuje od roku 2010 Andrea Novák Vachová z Nových Hradů, která spojováním jednotlivých kovových komponentů vytváří moderní šperky a designové doplňky. K jejich výrobě používá kroužky a šupiny z eloxovaného hliníku, chirurgické oceli a nově i z titanu. Jsou to totiž materiály, které jsou vhodné pro alergiky, nemění svou barvu a nevadí jim kontakt s vodou. Hliník je navíc velice lehký a vyrábí se v celé barevné škále. Pomocí kleští spojuje výtvarnice jednotlivé kroužky do různých vazeb. Tuto tradiční techniku doplňuje korálky, vinutými perlami, skleněnými krystaly či minerály. Její vášní je také výroba kroužkovaných kabelek. Nejen, že staré kroužkované kabelky restauruje a dávám jim tak nový život, ale ráda vytváří i nové.

V roce 2014 vydalo nakladatelství Grada její první knihu „Kroužkované šperky“ a o rok později pak druhou na téma „Duhové gumičky“. Kromě těchto knih vymýšlí i návody na téma „jak si vyrobit nějaký kroužkovaný šperk“, kterými pravidelně přispívá do časopisu „Korálki“. Nově také založila facebookovou skupinu „Kroužkujeme s Dream“, která funguje jako virtuální místo, kde se setkávají lidé, kteří také kroužkují nebo se chtějí tuto techniku naučit.

 

V návaznosti na úpravu zákona o osobních (GDPR) se veškeré informacemi o subjektech vkládají do databáze na základě souhlasu daného subjektu a to zcela dobrovolně. Tyto informace jsou veřejně dostupné.

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb.