PRACHATICKÉ MUZEUM

kontakt:

Velké náměstí 13, 383 01 Prachatice
tel.: 702 287 480
e-mail: muzeum@prachatickemuzeum.cz
www.prachatickemuzeum.cz

GPS: 49.0132703N ,13.9982639E
Zobrazit na mapě

muzeum | stálá expozice | regionální historie |

WORKSHOP: technika vyvazovaných třásní, která je použitá na šatech vystavených na aktuální výstavě Móda s honzíkem. Návštěvníci si budou moci techniku vyzkoušet na trenažéru. Připravili jsme též dílnu na potahování knoflíků a broží látkou. Vstupné dobrovolné.

Zábavné poznávání a objevování dávné i nedávné historie, která ožívá na každém kroku, to je Prachatické muzeum. Spokojené tu budou děti, dospělí i zapálení nadšenci do historie a sběratelství. Již samotná budova je architektonickým a historickým skvostem, jehož fasádu zdobí výmalba z první poloviny 17. st. od prachatického malíře Šebestiána Hájka. Historie Vás ale obklopí ještě dříve, než vstoupíte do krásné renesanční budovy - ocitnete se totiž na jednom ze starobylých náměstí Jižních Čech, které se od vrcholné renesance zachovalo v téměř nezměněné podobě. Při návštěvě Prachatického muzea budete obdivovat umění raně renesančních řezbářů - mistrů ploché řezby. Spatříte Petra Voka, jak vyplácí Pasovská vojska, aby tak učinil přítrž plenění Jižních Čech. Stanete se svědky okamžiku, kdy posel císaře Rudolfa II. přináší zprávu o povýšení Prachatic mezi královská města. V expozici Zlaté stezky najdete poučení i autentický zážitek. Můžete spatřit luxusní středověké zboží z jihu Evropy a orientu i umění šumavských sklářů, vydat se na nebezpečnou cestu se soumary a ochraňovat drahocenný náklad alpské soli před lapky, nabrat síly v hospodě, a nakonec šťastně dorazit do středověkých Prachatic.

 

V návaznosti na úpravu zákona o osobních (GDPR) se veškeré informacemi o subjektech vkládají do databáze na základě souhlasu daného subjektu a to zcela dobrovolně. Tyto informace jsou veřejně dostupné.

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb.