MĚSTSKÉ MUZEUM BLATNÁ

kontakt:

Náměstí Míru 212, 388 01 Blatná
tel.: 605 061 161
e-mail: muzeum@ckvb.cz
www.ckvb.cz

GPS: 49.4245453N ,13.8816947E
Zobrazit na mapě

muzeum | MUZEUM VŠEMI SMYSLY – stálá expozice od pravěku po současnost | výstava JIŘÍ HANKE A RODINNÉ BALENÍ |

Blatenské muzeum vzniklo v roce 1922 společně s Okresním muzejním spolkem. Do čela této instituce byl jmenován ředitel měšťanské školy, regionální archeolog Josef Siblík, který věnoval své bohaté archeologické sbírky muzeu. Dnešní Městské muzeum Blatná se zaměřuje především na regionální historii a kulturu. V roce 2019 byla otevřena další část expozice, která mapuje dějiny Blatenska od pravěku až do současnosti. Výstava je doplněna interaktivními prvky a na své si zde přijdou především děti. Otevřete s nimi tajemné šuplíky a zjistěte, co skrývaly pravěké mohyly… Poznejte život prvních Slovanů, staňte se na chvíli archeologem. Vyzkoušejte si stavbu středověkých oblouků, zjistěte jakou výzbroj nesl mušketýr nebo si poslechněte slavné kytary RESONET.

Krátkodobá výstava v rámci 15. ročníku Blatenského fotofestivalu s tématem GENERACE: JIŘÍ HANKE A RODINNÉ BALENÍ. Výstava fotografií známého fotografa Jiřího Hankeho a dalších členů rodiny. Výstava „Rodinné balení” dokládá, jak se profese či určité zaujetí dokáže přenášet z generace na generaci a talent k fotografii se projeví i na dalších členech rodiny, ale přesto však každý zůstává svým vlastním stylem originální.

V sobotu od 14.00 hodin komentovaná prohlídka výstavy JIŘÍ HANKE A RODINNÉ BALENÍ s fotografem Jiřím Hankem a dalšími členy jeho rodiny.

V rámci DOA vstup do muzea zdarma.