SPOLEČNOST PRO OBNOVU SYNAGOGY VE ČKYNI O.P.S.

kontakt:

Čkyně 105, 384 81 Čkyně
Ing. Vladimír Silovský
tel.: 388 320 295
e-mail: vladimir.silovsky@rras.cz
www.synagoga-ckyne.cz

GPS: 49.1136322N ,13.8280406E
Zobrazit na mapě

muzeum | kulturní centrum | prezentace židovské kultury |

Synagoga ve Čkyni nabízí návštěvníkům ke zhlédnutí expozici “Zaniklé synagogy jižních Čech”, prostor pro výstavy, modlitebnu a návštěvu infocentra. Zrekonstruování synagogy s novým mobiliářem (H3T Architekti) se uskutečnilo díky Společnosti pro obnovu synagogy, která byla založena v roce 1990 a nechtěla se spokojit s postupně chátrajícím cenným objektem z roku 1828. Intenzivní obnova, umožněná získáním evropských grantů v roce 2010, vyústila po třech letech v dokončení revitalizace objektu, jenž je dnes zázemím a hlavním předmětem činnosti společnosti. Historií synagogy a životem jihočeských Židů vás provedou členové Společnosti pro obnovu synagogy ve Čkyni v rámci komentované prohlídky.

„Nejcennějším exponátem, který si ve Čkyni můžete prohlédnout, je samotná budova čkyňské synagogy. Střízlivá stavba s bílou fasádou stojí v centru bývalé židovské zástavby a je obklopená zahradou s nádhernou starou lípou,“ říká o místní synagoze zasvěceně Ing. Vladimír Silovský. Víte, že místní synagoga byla obnovena podle návrhu architektonického studia H3T Architekti? Návštěva tohoto historického objektu je pro milovníky architektury a historie skutečným zážitkem.

 

V návaznosti na úpravu zákona o osobních (GDPR) se veškeré informacemi o subjektech vkládají do databáze na základě souhlasu daného subjektu a to zcela dobrovolně. Tyto informace jsou veřejně dostupné.

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb.