Zažijte, jak vzniká umění!

Zažijte, jak vzniká umění!

Zažijte Dny otevřených ateliérů!

Pouze jednou za rok máte možnost navštívit v polovině října některý z vybraných sta ateliérů a osobně se tak potkat s umělci, kteří žijí a tvoří v jižních Čechách. Poznejte práci výtvarníků, řemeslníků, designérů či architektů. Nebojte se zaklepat na dveře jejich ateliéru. V tyto dny jsou neohlášené návštěvy přímo vítány. Užijte si bohatý doprovodný program, workshopy a komentované prohlídky. Navštivte DesignMarket – setkání s tvůrci a autory, kteří v unikátních prostorách Tiskárny Karmášek představí originální šperky, oblečení a módní doplňky.

Zažijte, jak vzniká umění!

Milí návštěvníci,

11. ročník Dnů otevřených ateliérů je před námi. A co nás v něm letos čeká? Stejně jako v předchozích letech se společně vydáváme na cesty za uměním, řemeslem, designem a architekturou. Na cesty do míst, která nebývají veřejnosti tak často dostupná. Na cesty za poznáním, umem, zručností a kreativitou umělců, kteří žijí a tvoří v jižních Čechách.

Každý rok se snažíme posunout DOA dál - nějakým způsobem tuto oblíbenou akci vylepšit. I letos vydáváme časopis, ve kterém vám představujeme několik zajímavých účastníků. V jeho středu pak naleznete adresář všech, kteří se tohoto ročníku účastní. Opět připojujeme i mapu s doporučenými trasami, která jistě pomůže najít tu správnou cestu do ateliérů i úplným nováčkům. Každý ateliér, dílna a galerie má své jedinečné kouzlo, jehož objevení však už spočívá na Vás.

Novinkou letošního roku jsou tyto webové stránky, na kterých naleznete všechny účastníky letošního ročníku na jednom místě. Plánujte si DOA on-line! Vydejte se na podzimní cestu do ateliérů a užijte si doprovodný program v podobě komentovaných prohlídek s místními památkáři, architekty a historiky umění. Ve spřátelených galeriích a muzeích si můžete prohlédnout expozice a často se i zapojit do výtvarných dílen nebo workshopů. Věříme, že díky bohatým aktivitám jihočeských umělců budou tyto www žít po celý rok, nejen v termínu DOA.

Na Dnech otevřených ateliérů je nejkrásnější právě to setkávání se s lidmi. S těmi, kteří otevřou svůj ateliér, pozvou nás dál a jsou ochotni vyprávět nám svůj příběh. Patří jim za to velký dík.

Přejeme Vám krásné podzimní cesty za uměním, řemeslem, designem a architekturou!

Zažijte, jak vzniká umění!
  • Mějte náš časopis DOA 2018 na cestách za uměním vždy u sebe, s ním se v ateliérech, dílnách a galeriích neztratíte.
  • Než zamíříte do vámi vyhlédnutého ateliéru, zkontrolujte si na Fb nebo www, zda má v tuto chvíli skutečně otevřeno. Ne všichni jsou návštěvníkům k dispozici po celé dva dny konání akce. Někteří výtvarníci se v neděli přímo z ateliéru přesouvají DesignMarket.
  • Každý zúčastněný ateliér, dílna i galerie jsou v době otevření viditelně označeny plakátem s logem DOA 2018. Nebojte zaklepat a vstoupit – jste očekáváni.
  • Tam, kde je to výslovně uvedeno, je třeba návštěvu dohodnout telefonicky a rezervovat si místo.
  • Veškeré aktuální informace k programu DOA 2018 naleznete i na tomto webu.