Zažijte, jak vzniká umění!

Zažijte, jak vzniká umění!

Zažijte Dny otevřených ateliérů!

Pouze jednou za rok máte možnost navštívit v polovině října některý z vybraných sta ateliérů a osobně se tak potkat s umělci, kteří žijí a tvoří v jižních Čechách. Poznejte práci výtvarníků, řemeslníků, designérů či architektů. Nebojte se zaklepat na dveře jejich ateliéru. V tyto dny jsou neohlášené návštěvy přímo vítány. Užijte si bohatý doprovodný program, workshopy a komentované prohlídky. Navštivte DesignMarket – setkání s tvůrci a autory, kteří v unikátních prostorách Tiskárny Karmášek představí originální šperky, oblečení a módní doplňky.

Zažijte, jak vzniká umění!

Milí návštěvníci,

12. ročník Dnů otevřených ateliérů je před námi. A co nás 12.-13. října 2019 čeká? Stejně jako v předchozích letech se společně vydáme na cesty za uměním, řemeslem, designem a architekturou. Na cesty do míst, která nebývají veřejnosti tak často dostupná. Na cesty za poznáním, umem, zručností a kreativitou umělců, kteří žijí a tvoří v jižních Čechách.

Opět pro vás připravujeme i doprovodný program v podobě komentovaných prohlídek s místními památkáři, architekty a historiky umění. Ve spřátelených galeriích a muzeích si můžete prohlédnout expozice a často se i zapojit do výtvarných dílen nebo workshopů. Na Dnech otevřených ateliérů je nejkrásnější právě to setkávání se s lidmi. S těmi, kteří otevřou svůj ateliér, pozvou nás dál a jsou ochotni vyprávět nám svůj příběh. Patří jim za to velký dík.

Konkrétní program pro rok 2019 bude zveřejněn na přelomu srpna a září.

  • Mějte náš časopis DOA 2019 na cestách za uměním vždy u sebe, s ním se v ateliérech, dílnách a galeriích neztratíte.
  • Než zamíříte do vámi vyhlédnutého ateliéru, zkontrolujte si na Fb nebo www, zda má v tuto chvíli skutečně otevřeno. Ne všichni jsou návštěvníkům k dispozici po celé dva dny konání akce. Někteří výtvarníci se v neděli přímo z ateliéru přesouvají DesignMarket.
  • Každý zúčastněný ateliér, dílna i galerie jsou v době otevření viditelně označeny plakátem s logem DOA 2019. Nebojte zaklepat a vstoupit – jste očekáváni.
  • Tam, kde je to výslovně uvedeno, je třeba návštěvu dohodnout telefonicky a rezervovat si místo.
  • Veškeré aktuální informace k programu DOA 2019 naleznete i na tomto webu.